Audioserver – idealne rozwinięcie systemu Loxone

Audioserver jest idealnym dodatkiem dla osób posiadających miniserver Loxone, które są zainteresowane wprowadzeniem do swojego domu rozwiązań smart audio lub multiroom. Dzięki kompaktowym wymiarom i zintegrowanemu wzmacniaczowi wysokiej jakości, możliwe jest podłączenie do niego szerokiej gamy głośników. Audioserver rozpina przed nami nieskończone możliwości. Dzięki niemu stworzymy w naszym domu nie tylko zintegrowany system nagłośnienia, ale sprawdzi się również jako:

  • System alarmowy – Audioserver można bezproblemowo i dyskretnie zintegrować z inteligentnym budynkiem, wykorzystując podpięte do niego głośniki jako alarm.
  • Inteligentny dzwonek do drzwi – Sam zdecyduj w jakich pomieszczeniach słyszalny ma być twój dzwonek do drzwi. Dzięki automatyzacji, możesz również wyłączać słyszalność dzwonka w wybranych miejscach o określonych godzinach np. w pokoju dziecięcym późnym wieczorem.
  • Delikatny budzik – Pozwól audioserverowi obudzić cię twoją ulubioną muzyką o wybranej przez ciebie godzinie. Zsynchronizowany z innymi funkcjami smart home, może w wybranym momencie zacząć podnosić rolety witając cię spokojnymi, powoli rozbudzającymi dźwiękami.
  • Funkcja Text-to-Speech – Audioserver posiada funkcję syntezatora mowy, który w komunikacji z czujnikami Loxone, pozwoli ci przygotować komunikaty, które następnie zostaną odczytane z wybranych przez ciebie głośników podłączonych do audioservera. Możesz w ten sposób przygotować komunikat, który poinformuje cię np. o tym, że okno w salonie zostało otwarte.
  • Indywidualne komunikaty głosowe – Dzięki aplikacji można nagrać indywidualne komunikaty i odtwarzać je przez audioserver w określonych strefach, nawet na odległość!
  • Inteligenta automatyzacja – Dostosuj muzykę do pory dnia, przypisując wybranym przedziałom czasowym odpowiednie playlisty. Audioserver będzie przechodził pomiędzy nimi automatycznie.

Oprócz tego, Loxone posiada dużo funkcji wbudowanych w urządzenie, przyśpieszających jego bezpośrednią obsługę. Dzięki Loxone Touch montowanemu w ścianie, możesz przenieść kontrolę audioservera do każdego pomieszczenia, bez komputer czy telefonu. Można za jego pomocą regulować głośność czy przełączać się pomiędzy ulubionymi playlistami. W połączeniu z prostą konfiguracją ze spotify, radiem internetowym, Airplay oraz możliwością podłączenia z urządzeń do przechowywania danych i sieci własnej biblioteki muzyki, każdy znajdzie coś dla siebie.

Oprócz tego, do audioservera podłączyć się można przy użyciu USB, wejścia sieciowego, wejścia liniowego i karty SD. Wyjścia również pozwalają nam na wiele konfiguracji, jak np. cyfrowe wyjście SPDIF, z którego będziemy mogli poprowadzić dźwięk do naszego zewnętrznego wzmacniacza. Do tego mamy do wyboru też wyjście liniowe, oraz wyjścia głośnikowe, które zasilą twoje głośniki pasywne przy pomocy wbudowanego w audioserver wzmacniacza. Dzięki konektorowi Tree Turbo, możemy rozszerzyć nasz audio serwer nawet o 20 wyjść głośnikowych w formie 10 rozszerzeń. Możliwe są następujące topologie okablowania:

Audioserver – idealne rozwinięcie systemu Loxone - topologie

Audioservera możemy używać do wytworzenia w pełni kontrolowalnych sfer audio, pozwalających nam zmienić nastrój w całym domu dzięki aplikacji. Przejścia ze spokojnej muzyki ambientowej w huczną imprezę można teraz dokonać tylko jednym kliknięciem! I to wszystko tylko w wybranych przez nas pokojach, aby nie zakłócać odpoczynku pozostałym domownikom, którzy w tym samym czasie mogą się cieszyć wybranymi przez siebie playlistami w ramach tego samego systemu audio. 

Łącząc audioserver z czujnikami ruchu możemy odtwarzać muzykę tylko w tych miejscach, w których aktualnie ktoś się znajduje. Dzięki temu, muzyka może podróżować z nami po pokojach, nie marnując jednocześnie energii w miejscach, gdzie obecnie jest niepotrzebna. Automatyzacja pozwoli nam też przełączyć audioserver na tryb nocny, przez co ten będzie wyłączał muzykę o określonej godzinie, lub po określonej godzinie odtwarzał ją ciszej. Natomiast jeśli mamy dzieci i chcemy mieć pewność, że ich sen będzie niczym niezakłócony, możliwe jest też okresowe blokowanie odtwarzania muzyki w wybranych sferach domu, takich jak np. pokój dziecięcy.

Audioserver stanowi niezwykle plastyczne rozwiązanie z zakresem możliwości rozpinającym się od stacji odtwarzania muzyki, przez alarmy aż po inteligentne dzwonki i systemy komunikatów, wszystko w obrębie tego samego systemu i tych samych urządzeń spięte w spójną całość przy użyciu automatyzacji.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 510 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-12
Wszystko OK - super obsługa - POLECAM
2024-04-04
Wszystko OK. Szybka wysyłka i bez żadnych problemów. Serdecznie pozdrawiam.
pixel