Darmowa dostawa od 50,00 zł

Domowe audio to ważny element smart home

Dźwięk towarzyszy nam przez całe życie. Gdy jesteśmy szczęśliwi, celebrujemy to muzyką. Muzyka towarzyszy nam w czasie jazdy do pracy i umila prace domowe. Potrafi nas zabawić, gdy spotykamy się ze znajomymi oraz wprowadzić odpowiedni nastrój podczas romantycznego wieczoru. Ciężko znaleźć lepszego towarzysza na całe życie niż muzyka. Więc, skoro muzyka jest dla nas tak istotna, dlaczego by nie wprowadzić jej na stałe do naszego domu? I to koniecznie w wygodny sposób.

Coraz więcej osób decyduje się na zaawansowane systemy audio w swoim domu. Jednak zaawansowane, drogie systemy kolumnowe hi-fi czasami potrafią być przytłaczające lub skrajnie niekompatybilne z wykorzystywanymi przez nas na co dzień odtwarzaczami muzyki. Głośniki biurkowe z kolei posiadają raczej niską strefę skuteczności, przez co ciężko jest przy ich użyciu stosownie nagłośnić duży, czy nawet średni pokój, nie mówiąc już o całym domu.
No właśnie, co zrobić, jeśli chcielibyśmy zyskać możliwość odtwarzania muzyki np. w łazience albo na tarasie w czasie grilla z rodziną? Dedykowane, łazienkowe kolumny stojące hi-fi? Para głośników biurkowych obok grilla gazowego? Te rozwiązania sprawiają wrażenie nieporęcznych, przesadzonych a momentami nawet niebezpiecznych. Rozwiązaniem naszego problemu może być właśnie smart home.

W naszej ofercie znajduje się szeroka gama głośników sufitowych, ściennych i naściennych. Bez obaw można umieścić je nawet w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności powietrza . Dzięki temu możemy mieć jeden lub więcej głośników, w każdym pomieszczeniu naszego domu. Niezależnie od tego, czy chcemy spokojniej muzyki wypełniającej tło, odgłosów natury ułatwiających zasypianie, czy pobudzenia imprezy mocniejszymi kawałkami. Dzięki głośnikom montowanym w suficie czy ścianie doprowadzenie muzyki do dowolnego pomieszczenia nie będzie już stanowić problemu.

Domowe audio to ważny element smart home

 

Ale jeśli korzystanie z kolumn głośnikowych może być skomplikowane, to zaawansowany system głośników w całym domu musi być przecież jeszcze trudniejszy do zrealizowania, prawda? Nic z tych rzeczy. Dzięki produktom smart home jest to prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Przykładem takiego rozwiązania mogą być wzmacniacze od firmy Arylic. Podłączenie urządzenia do prądu, prosta instalacja, poprowadzenie kabli do głośników i już możemy przy użyciu komputera lub telefonu kontrolować dźwięk odtwarzany przez nasz wzmacniacz. Dodatkowo dzięki kilku wzmacniaczom Arylic możemy wytworzyć w naszym domu wiele stref multiroom, kontrolując za ich pośrednictwem dźwięk odtwarzany z głośników w różnych pomieszczeniach lub synchronizując je ze sobą w jeden zgrany system, odtwarzający to samo w całym naszym domu.

 

A co, jeśli posiadamy już wzmacniacz i głośniki, a dalej chcielibyśmy korzystać z korzyści płynących z audio w ramach smart home? Na to, również mamy rozwiązanie! Streamer Arylic S10 pozwala nam realizować wszystkie opisywane powyżej przypadki użycia, razem z gotowymi już instalacjami audio.

A to nie koniec możliwości płynących z tego rozwiązania. Urządzenia firmy Arylic komunikują się z centralą Fibaro, pozwalając na obsługę wzmacniaczy i streamerów za pomocą zintegrowanych rozwiązań smart home od Fibaro. Energooszczędni? Nie musimy rezygnować z funkcjonalności multiroom. Czujniki Fibaro rozpoznają, gdy ktoś wchodzi do pomieszczenia, pozwalając na odtwarzanie muzyki tylko tam, gdzie aktualnie znajdują się ludzie. W połączeniu z kontrolą urządzeń Arylic przy użyciu Arylic Play możemy w pełni zautomatyzować nasze domowe audio.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 540 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-13
Bardzo dobry kontakt, błyskawiczną wysyłka. Towar zgodny z obszernym opisem. Polecam.
2024-05-31
Super
pixel