Eufy Indoor Cam S350 - najlepsza kamera domowa?

Czy to najlepsza domowa kamera?

Wygląda jak mały robocik, a drzemie w niej niesamowita moc i ilość funkcji. Podwójny obiektyw daje obraz 4K zarówno w planie ogólnym, jak i na zbliżeniach, kamera wykrywa i śledzi ludzi, odróżnia zwierzęta i płacz dziecka. Może rejestrować obraz na kartę SD i w pełni autonomicznie działać - bez chmur, bez opłat!

Ale od początku. Kamera jest mała, zgrabna, wykonana bardzo starannie z charakterystycznym panelem z dwoma obiektywami oraz bocznymi elementami stylizowanymi na szczotkowaną stal. W zestawie otrzymujemy:

 • oczywiście kamerę
 • uchwyt montażowy - kamera sprawdzi się stojąc na szafce lub regale, przyczepiona poziomo do ściany lub do sufitu
 • kołki rozporowe 
 • ładowarka i przewód USB-C (kamera ma wejście USB-C)
 • instrukcje, ale przy produktach Eufy nie są one konieczne - aplikacja prowadzi nas za rękę

Dwa obiektywy - dwa obrazy

Po podłączeniu do zasilania uruchamiamy aplikację Eufy i dodajemy nowe urządzenie. Szybkie skanowanie kodu QR umieszczonego na tyle obudowy i kamera już jest dodana do aplikacji. Tu możemy dostosować parametry jej działania - a jest ich bardzo wiele. Najbardziej rzucający się w oczy jest tryb podglądu - możemy na ekranie widzieć strumień wideo z jednego obiektywu (rozdzielczość do 4K) lub z obu równocześnie (każdy do 2K rozdzielczości). Obiektywy różnią się powiększeniem, co widać poniżej: 

Duże powiększenie bez strat na jakości

W trybie podglądu jednego strumienia wideo i w maksymalnym powiększeniu jakość detali robi wrażenie. Obracając ekran w poziomie widać każdy szczegół, nawet w słabym oświetleniu. Dodatkowo, co już jest standardem w domowych kamerach Eufy, mamy możliwość obracania kamery, włączania i wyłączania podsłuchu, dwukierunkowej rozmowy lub włączenia nagrywania i zrobienia zdjęcia. 

Aktywny strażnik domu

Kamera posiada możliwość określenia 4 zapamiętanych widoków - czyli kierunku patrzenia i używanego obiektywu. Tak wybrane punkty mogą być jej stałą trasą patrolową - co określoną liczbę sekund (nie mniej niż 10 s) będzie ona obracać się i patrzeć w inne miejsca. Wbudowane mechanizmy rozpoznawania obiektów pozwalają włączyć także śledzenie osób - w momencie ich wykrycia kamera będzie je śledzić (obracać się za nimi) po czym wróci do ustalonej marszruty. W ten sposób możemy stworzyć aktywnego strażnika w naszym domu, który rozgląda się cały czas w poszukiwaniu zagrożeń. 

Znane z innych kamer Eufy tryby mogą być działania kamery mogą być przełączane albo ręcznie, albo z wykorzystaniem geolokalizacji. W ramach trybu określamy na jakie zdarzenia kamera ma reagować i jakie powiadomienia ma nam przekazywać. Bardzo wygodne i w pełni automatyczne. Kiedy jesteśmy w domu nie ma potrzeby nagrywania i przesyłania powiadomień, za to kiedy idziemy do pracy kamera zaczyna pilnować swojego otoczenia. 

Prywatność i rejestrowanie nagrań

Kamera ma możliwość zdefiniowania stref prywatności - miejsc wykluczonych z podglądu i rejestrowania. Za to niestety włączenie tej opcji unieruchamia kamerę i nie będzie już możliwości obracania jej. 

Jeżeli chodzi o zachowanie danych, to kamera może:

 • zapisywać nagrania w płatnej chmurze Eufy
 • zapisywać nagrania na karcie SD włożonej do kamery
 • zapisywać nagrania na dysku sieciowym z obsługą RTSP (czyli właściwie dowolny domowy NAS od Qnap czy Synology)
 • współpracować z Homebase 3 - stacją bazową kamer bezprzewodowych Eufy, która może mieć zainstalowany dysk 2,5" i działać jako domowy rejestrator

Pamiętajmy, że kamera może automatycznie wyłączać się, kiedy wracamy do domu. Czyli mamy możliwość zachowania naszych danych tylko dla nas, a przy okazji wykorzystać urządzenie tylko w momencie, kiedy nie ma nas w domu. 

Powiadomienia i nagrania

Eufy od dawna rozwija algorytmy analizy obrazu i dźwięku, co pozwala na mądre i dopasowane powiadomienia. Możemy zdefiniować jak często chcemy je otrzymywać (od ciągłego wyskakiwania powiadomień o wykryciu ruchu do powtarzania ich z przerwami co 5 sekund jeżeli nadal będą występować) oraz czy ma być do nich dołączone zdjęcie. 

Kamera może wykrywać niezależnie:

 • człowieka
 • zwierzę domowe
 • płacz dziecka
 • dowolny dźwięk - tu mamy też możliwość włączenia opcji rozglądania się kamery do okoła, kiedy usłyszy dźwięk
 • każdy inny ruch

i tak definiujemy zakres interesujących nas powiadomień. To pozwala wyeliminować fałszywe informacje o firance poruszającej się na wietrze lub kocie, który majestatycznie kroczy przez pokój. Kamera może powiadomić nas dopiero, kiedy dostrzeże intruza. 

To nie koniec - jest jeszcze lepiej. Możemy określić obszary, gdzie wykrywanie ruchu ma być aktywne. Dla każdego z zapisanych punktów trasy monitorowania mogą to być inne obszary. Czyli dostajemy funkcjonalności spotykane w zaawansowanych systemach monitoringu - ale w przystępnej formie i cenie. 

W momencie wykrycia hałasu lub ruchu kamera włączy nagrywanie. Oglądanie zgromadzonych nagrań jest proste, widać na osi czasu kiedy kamera rejestrowała obraz i dźwięk, a wbudowana sztuczna inteligencja przygotowuje dla nas zdjęcie osoby, która aktywowała nagrywanie!

 

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2023

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 531 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-05
Wszystko OK - miła obsługa - POLECAM
2024-05-01
Ok
pixel