HomeKit z wykorzystaniem Thread - urządzenia Eve

Eve już teraz oferuje największe na świecie portfolio akcesoriów, które obsługują HomeKit i Thread - a rodzina ta stale się powiększa, ponieważ nasze urządzenia oparte na technologii Bluetooth wkrótce zostaną wzbogacone o technologię Thread. Dzieje się tak dlatego, że Thread nie tylko sprawia, że Twój inteligentny dom jest bardziej responsywny i wytrzymały, ale jest także jednym z filarów inteligentnego domu przyszłości: Matter.

Technologia Thread została opracowana specjalnie dla aplikacji inteligentnego domu, aby poprawić łączność między akcesoriami. Teraz produkty HomeKit mogą komunikować się nie tylko za pomocą Wi-Fi lub Bluetooth, ale także za pomocą technologii Thread. Główna różnica w tej technologii polega na tym, że Thread tworzy sieć typu mesh. W jej ramach światła, termostaty, gniazdka, czujniki i inne urządzenia mogą rozmawiać ze sobą bez konieczności przechodzenia przez centralny koncentrator, taki jak mostek. Dzieje się tak, ponieważ sieć Thread nie potrzebuje takiego węzła. W przypadku awarii jednego z akcesoriów pakiety danych są po prostu przekazywane do kolejnego urządzenia w sieci. Krótko mówiąc: sieć staje się bardziej wytrzymała z każdym dodatkowym urządzeniem Thread.

Eve oferuje obecnie największe portfolio akcesoriów obsługujących HomeKit przez Thread. Wszystkie urządzenia korzystające aktualnie z technologii BlueTooth bedą wkrótce obsługiwać Thread.

Thread to nie tylko stabilność połączeń i niezawodność działania urządzeń, ale jest też podstawowym filarem najnowszego standardu komunikacji SmartHome - Matter.
Podstawowe cechy Thread to:

  • Brak mostków - Akcesoria Thread nie potrzebują mostka do komunikacji między sobą - potrzebują po prostu routera granicznego, którym w przypadku HomeKit over Thread jest HomePod mini lub nowy Apple TV 4K.
  • Większy zasięg - Jeśli jedno z akcesoriów znajduje się poza zasięgiem routera granicznego, do sieci Thread może je podłączyć akcesorium zasilane z sieci, umieszczone gdzieś pośrodku i stale włączone, takie jak Eve Energy.
  • Stabilna, niezawodna komunikacja - Jeśli jeden węzeł (lub akcesorium w sieci Thread) ulegnie awarii, następny go zastąpi. Sieć Thread łatwo się skaluje i staje się bardziej wytrzymała z każdym nowym akcesorium, w przeciwieństwie do sieci Wi-Fi i Bluetooth, które stają się bardziej zawodne i trudniejsze do zarządzania przy dużej liczbie podłączonych akcesoriów.
  • Większa szybkość - Thread został zaprojektowany specjalnie po to, aby akcesoria zasilane zarówno z sieci, jak i z baterii, były niezwykle responsywne niezależnie od wielkości i obciążenia sieci
  • Dłuższe życie baterii - Baterie działają znacznie dłużej dzięki wyjątkowo niskiemu zużyciu energii przez technologię Thread.
  • Gotowość na Matter - Oprócz sieci Wi-Fi, technologia Thread jest filarem nowego standardu Matter - dlatego akcesoria Eve są naprawdę przyszłościowe.

Thread nie sprawi, że Bluetooth w najbliższym czasie stanie się zbędny, ponieważ Bluetooth jest wymagany do obsługi HomeKit przez Thread. Oznacza to, że możesz nadal korzystać ze swoich produktów Eve - niezależnie od generacji - a dodatkową korzyścią będzie to, że gdy tylko dodasz do swojego domu HomePod mini lub nowe Apple TV 4K, Twoje akcesoria Eve obsługujące Thread również będą mogły komunikować się za pomocą Thread.

Dowiedz się więcej na oficjalne stronie Eve.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 522 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-03
Zamówienie szybko zrealizowane. Polecam!
2024-04-19
Jak zawsze dobry kontakt i wsparcie techniczne
pixel