Inteligentny zamek NUKI vs zamek/wkładka z gałką - jak dobrać przejściówkę?

Inteligentny zamek NUKI to urządzenie ekstremalnie proste w instalacji. Standardowo przeznaczone jest do założenia na umieszczony w zamku klucz - po prostu naklejamy lub przykręcamy płytkę montażową od wewnętrznej strony drzwi, wkładamy klucz do zamka i na tym umieszczamy mechanizm zamka. Jeżeli mamy wątpliwości, czy do naszej wkładki da się zainstalować zamek NUKI to zawsze możemy sprawdzić to na stronie producenta pod adresem: NUKI Installation Check. To o czym na pewno należy pamietać, to żeby nasza wkładka miała tzw. funkcję awaryjną/bezpieczna. Polega to na możliwości otwarcia drzwi kluczem z zewnątrz nawet, jeżeli od wewnętrznej strony jest włożony do wkładki drugi klucz. Proste do sprawdzenia, ale ważne jeżeli np. nie wymienimy na czas baterii w zamku ;-)

Instalacja na wkładkach z gałką

A co jeżeli mamy od wewnętrznej strony drzwi gałkę zamiast klucza? Jak już wspomniałem zamek instalowany jest bezpośrednio na kluczu. Jeżeli mamy gałkę, to należy ją odkręcić i skorzystać z odpowiedniej przejściówki - adaptera pozwalającego zamkowi obracać także trzpieniem, na którym była zamocowana gałka. Poniżej przewodnik po dostępnych przejściówkach:

Instalacja - Inteligentny dom | sklep Z-Home Warszawa

Sam uproszczony przebieg instalacji przedstawia obrazek poniżej:

Schemat - Inteligentny dom | sklep Z-Home Warszawa

Pamiętajcie - kupując zamek NUKI w naszym sklepie odpowiednią przejściówkę/adapter możecie otrzymać gratis - wystarczy wpisać w uwagach do zamówienia kolor, który jest potrzebny.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2021

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 536 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-05
Wszystko OK - miła obsługa - POLECAM
2024-05-20
Polecam super obsługa i sklep
pixel