Darmowa dostawa od 50,00 zł

NIKO Friends of Hue - przyciski Niko w HomeKit

Bezprzewodowe (i bezbateryjne) przyciski NIKO to świetne uzupełnienie instalacji Apple HomeKit. Każdy z klawiszy może mieć inną funkcję, a konfiguracja jest bardzo prosta. Smart home z NIKO to elastyczność sterowania i wyzwalania automatyzacji - od sterowania zasłonami, przez oświetlenie na temperaturze kończąc.

Klawisze NIKO zasilane są w technologii enOcean, czyli przetwarzają energię, jaką wkładamy w ich naciśnięcie, w prąd pozwalający na wysłanie komunikatu radiowego. Przyciski komunikują się po ZigBee z mostkami Philips Hue i pozwalają na szereg konfiguracji w samej aplikacji Hue - mogą włączać/wyłączać oświetlenie, ściemniać je lub aktywować sceny Hue. Mają jednak jeszcze jedną cechę - można je wykorzystać z poziomu Apple HomeKit do aktywowania dowolnych scen i skrótów.

Aby to było możliwe musimy oczywiście posiadać dodany do HomeKit mostek Hue oraz klawisz NIKO. Następnie:

  1. W aplikacji Hue przechodzimy na kartę USTAWIENIA, potem Akcesoria i klikamy Dodaj akcesorium
  2. Parujemy przycisk z mostkiem
  3. W aplikacji na liście akcesoriów pojawia się nasz nowy przycisk, klikamy go, a następnie zamiast wybierać akcje dla każdego z 4 klawiszy wybieramy na dole opcję Konfiguracja w Apple Home
  4. W aplikacji Dom nasz przycisk już się pojawił. Przytrzymanie na nim dłużej palcem pokazuje dostępne opcje - każdy z 4 klawiszy możemy niezależnie oprogramować wybierając dla niego scenę lub tworząc skrót, jaki ma się wykonać.

Wykorzystanie NIKO do stworzenia elementów inteligentnego domu jest bardzo proste, a same klawisze nie wymagają obsługi. Nie posiadają baterii, banalnie instalują się na ścianie (np. z pomocą taśmy dwustronnej) oraz można je dowolnie dostosowywać wizualnie. Paleta ramek oraz frontów klawiszy, którą udostępnia NIKO, jest oszałamiająca w swoich kolorach i materiałach. Serię Intense oraz trzy kolory przycisków NIKO znajdziesz w naszym sklepie

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 540 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-17
Dobra oferta czujników z-wave i miła obsługa, a przy tym konkurencyjne ceny. Kupiłem kilka razy i chętnie kupię kolejny.
2024-06-26
Just the best: competence, kindness and full support about anything you mighty need before and after the purchase.
pixel