Syreny alarmowe dla FIBARO - porównanie

Częstym zastosowaniem urządzeń inteligentnego domu jest stworzenie własnego systemu bezpieczeństwa obejmującego czujniki ruchu i kontaktrony. Taki alarm budowany z wykorzystaniem FIBARO to proste rozwiązanie nie wymagające dodatkowych przewodów. Czujniki są zwykle bateryjnie zasilane i możemy je łatwo rozmieścić w całym domu. Okna i drzwi pilnowane są przez kontaktrony, ewentualny ruch wyrywają czujniki ruchu. Pozostaje jeszcze dodanie do instalacji sygnalizatora alarmowego, czyli syreny.
Na rynku dostępne są cztery syreny działające z centralami FIBARO:

Philio Z-wave Outdoor Siren POPP Solar Outdoor Siren Aeotec Siren 6 Heatit Z-Smoke
Zdjęcie
Zastosowanie Zewnętrzna/wewnętrzna (IP44) Zewnętrzna (IP44) Wewnętrzna Wewnętrzna, montaż na suficie
Cechy dodatkowe Brak Bezobsługowa, zasilana panelem fotowoltaicznym Współpracuje z opcjonalnym bezprzewodowym przyciskiem i może służyć jako dzwonek do drzwi Wbudowany czujnik ruchu i czujnik dymu
Zasilanie Baterie 4xAA 12VDC lub wbudowany panel fotowoltaiczny Sieciowe Zależnie od wersji: sieciowe lub bateryjne (baterie 3xCR123A)
Akumulator Brak 2400 mAh 400 mAh (4 godziny pracy) 200 mAh (4-6 godzin pracy)
Światło ostrzegawcze Tak Tak Tak Tak
Syrena 110 dB 105 dB 105 dB 85 dB
Wybór dźwięków Tak (6 dźwięków), 3 głośności Brak Tak (ponad 10 dźwięków), regulacja głośności Brak
Współpraca z FIBARO Home Center 2/2 Lite Ograniczona (z wykorzystaniem BASIC SET) Ograniczona (tylko klasa BINARY SWITCH) Ograniczona (z wykorzystaniem BASIC SET) Ograniczona (nie działa czujnik ruchu)
Współpraca z FIBARO Home Center 3/3 Lite Tak Tak Tak Tak, syrena aktywowana kodem LUA

Jak widać mamy tu szereg opcji pozwalających na wybranie optymalnego dla siebie urządzenia. Od zewnętrznych syren z sygnalizatorami optycznymi, po domowe multi-urządzenia pozwalające na zbudowanie bezprzewodowego dzwonka do drzwi lub wykrywające dodatkowe zagrożenia. Każde z tych urządzeń poprawnie współpracuje z centralą FIBARO Home Center 3 (w wersji pełnej lub Lite), jednak ich zgodność z poprzednikiem (Home Center 2) pozostawia wiele do życzenia.
Warto zwrócić jeszcze uwagę na fakt zasilania awaryjnego w syrenach oraz czujników naruszenia. W przypadku awarii zasilania syrena nadal będzie działać, ale powinniśmy zadbać też o awaryjne zasilanie naszej centrali (np. podłączając ją do UPS-a). W ten sposób nawet w przypadku odcięcia prądu do nieruchomości (przypadkowego lub intencjonalnego) nasz system alarmowy nadal będzie działać. Czujniki, centrala i syrena odpowiednio zareagują na próbę włamania.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 526 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-20
Polecam
2024-04-24
Bardzo szybkie wsparcie ze strony sprzedawcy.
pixel