Wideodomofony Vidos - funkcjonalne rozwiązanie

Wideodomofony to nowoczesne urządzenia, które umożliwiają nie tylko słuchanie, ale również oglądanie gości, którzy zapukali do naszych drzwi. Dzięki nim, możemy zdecydować, czy chcemy otworzyć drzwi, nie wstając nawet z kanapy. Jednym z producentów oferujących takie urządzenia jest firma Vidos.

Wideodomofony Vidos to połączenie najnowszych technologii z eleganckim designem. Dzięki nim, nie tylko zyskujemy dodatkowy poziom bezpieczeństwa, ale również podnosimy standard naszego domu.

Urządzenia Vidos są wyposażone w kamerę o wysokiej rozdzielczości, która umożliwia wyraźne i jasne obrazy, nawet w nocy. Dzięki temu, możemy zobaczyć, kto stoi przed naszymi drzwiami, niezależnie od pory dnia. Dodatkowo, niektóre modele są wyposażone w funkcję nagrywania wideo, co pozwala na rejestrację wszystkich osób, które odwiedziły nasz dom.

Kolejną zaletą wideodomofonów Vidos jest ich łatwość obsługi. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi, każdy, niezależnie od wieku, będzie mógł korzystać z urządzenia. Dodatkowo, niektóre modele oferują możliwość obsługi za pomocą smartfona, co pozwala na kontrolę drzwi nawet podczas naszej nieobecności.

Wideodomofony Vidos są również bardzo łatwe w montażu. Dzięki temu, nie musimy zatrudniać specjalistów, aby zamontować urządzenie. Wszystko, czego potrzebujemy, to podstawowe narzędzia i trochę czasu.

Podsumowując, wideodomofony Vidos to doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie bezpieczeństwo i komfort. Dzięki nim, możemy zawsze wiedzieć, kto stoi przed naszymi drzwiami, a obsługa urządzenia jest prosta i intuicyjna. Niezależnie od tego, czy mieszkamy w domu jednorodzinnym, czy w bloku, wideodomofon Vidos z pewnością spełni nasze oczekiwania.

Wideodomofony VIDOS One

Seria Vidos One to modułowy system wideo domofonowy, który pracuje w technologii IP. Jego elastyczna konstrukcja pozwala na stworzenie własnej, najlepszej wersji zestawu, doskonale dopasowanej do charakterystyki i potrzeb konkretnej instalacji, a także upodobań użytkownika.

Vidos One to bardzo nowoczesny system, który umożliwia korzystanie z najbardziej zaawansowanych technologicznie funkcji. Sprawdza się doskonale jako samodzielny system wideo domofonowy do małych instalacji jedno i kilkurodzinnych, ale jest jednocześnie kompleksowym rozwiązaniem dla złożonych instalacji osiedlowych z obsługą wielu wejść oraz portiernią.

Wewnętrzna jednostka systemu wideodomofonowego Vidos One, monitor, umożliwia komunikację ze stacją bramową, podgląd obrazu ze wszystkich kamer IP w systemie oraz zarządzanie czujnikami alarmowymi zintegrowanymi z wideodomofonem. Monitor wyposażony jest w 7-calowy dotykowy ekran IPS o wysokiej rozdzielczości. Wielojęzyczne, intuicyjne menu ekranowe umożliwia zarządzanie całym systemem z jednego miejsca.

Dodatkowo, wbudowany slot na kartę microSD pozwala na zapisywanie obrazów z wizyt gości i podglądu z kamer, który jest dostępny bez wywołania ze stacji bramowej. Łączność WI-FI umożliwia zainstalowanie i skonfigurowanie urządzenia w pomieszczeniach, gdzie nie ma doprowadzonej infrastruktury sieciowej.

Z kolei konsola portierska pozwala na odbieranie połączeń ze wszystkich zewnętrznych stacji bramowych i pośredniczenie w połączeniach do lokatorów. Możliwy jest podgląd ze wszystkich kamer IP w systemie i rejestrację obrazów z tych kamer. Wszystkie zdarzenia są zapisywane w pamięci urządzenia z możliwością odtworzenia w dowolnym momencie. Urządzenie współpracuje z systemem kontroli dostępu, umożliwiając identyfikację i zarządzanie dostępem do obiektu.

W ten sposób, seria Vidos One to kompleksowe rozwiązanie, które zapewnia bezpieczeństwo i komfort użytkowania.

Możliwości stacji bramowych VIDOS One

Stacje bramowe wideodomofonów Vidos One są bardzo zaawansowane technologicznie i oferują wiele funkcji. Oto niektóre z nich:

 1. Możliwość samodzielnego komponowania stacji bramowej lub korzystania z gotowych, zintegrowanych paneli.

 2. Możliwość integracji z systemami telewizji przemysłowej.

 3. Obsługa mobilna za pomocą smartfona.

 4. Wbudowany czytnik zbliżeniowy i szyld na nazwisko.

 5. 2 Mpx (full HD) kamera z obiektywem o kącie widzenia 129 stopni.

 6. Podświetlenie nocne LED IR w połączeniu z systemami wspomagającymi dynamikę i podświetlenie obrazu (WDR, DNR, BLC).

 7. Dwukierunkowy system audio (duplex) z funkcją redukcji zakłóceń i eliminacji echa.

 8. 4 wejścia alarmowe, którymi można zarządzać z poziomu monitora.

 9. 2 przekaźniki do sterowania furtką i bramą automatyczną.

Dzięki tym funkcjom, Vidos One sprawdza się doskonale zarówno jako samodzielny system wideo domofonowy do małych instalacji jedno i kilkurodzinnych, jak i jako kompleksowe rozwiązanie dla złożonych instalacji osiedlowych z obsługą wielu wejść oraz portiernią.

Stacja bramowa Vidos One może być także zintegrowana ze skrzynką na listy - zależnie od potrzeb w takiej skrzynce można ukryć jeden lub dwa moduły stacji bramowej. 

Jak skompletować instalację dla domu jednorodzinnego?

Instalacja Vidos One dla domu jednorodzinnego zazwyczaj składa się z następujących elementów:

 1. Stacja bramowa: Jest to główne urządzenie, które jest zainstalowane na zewnątrz domu. Wyposażona jest w kamerę 2 Mpx (full HD) z obiektywem o kącie widzenia 129 stopni, podświetlenie nocne LED IR, systemy wspomagające dynamikę i podświetlenie obrazu (WDR, DNR, BLC), czytnik zbliżeniowy i szyld na nazwisko. Stacja bramowa posiada również dwukierunkowy system audio (duplex) z funkcją redukcji zakłóceń i eliminacji echa.

 2. Monitor: Jest to urządzenie wewnątrz domu, które pozwala na komunikację z osobami znajdującymi się na zewnątrz i zarządzanie systemem. Monitor pozwala na zarządzanie 4 wejściami alarmowymi oraz sterowanie 2 przekaźnikami

 3. Switch sieci LAN z zasilaniem PoE, które zapewnia komunikację i zasilanie dla modułów stacji bramowej i opcjonalnie dla monitorów wewnętrznych.

Stacja bramowa może być zintegrowana lub zbudowana modułowo z dostępnych elementów. W takiej sytuacji wybieramy interesujące nas moduły (główny z kamerą, klawiatura, czytnik zbliżeniowy czy lista lokatorów) oraz ramkę danego typu (natynkowa lub podtynkowa) i wielkości (na odpowiednią liczbę modułów).

Podstawowe kroki do skonfigurowania zestawu wideodomofonu jednorodzinnego

Konfiguracja i programowanie wideodomofonów Vidos One jest prosta i intuicyjna. Poniżej znajduje się podstawowy proces konfiguracji:

 1. Połączenie urządzeń: Pierwszym krokiem jest podłączenie stacji bramowej i monitora do sieci elektrycznej i sieci internetowej.

 2. Ustawienia stacji bramowej: Po podłączeniu urządzeń, należy skonfigurować stację bramową. W tym celu, można skorzystać z interfejsu użytkownika dostępnego poprzez przeglądarkę internetową.

 3. Programowanie monitora: Następnie, należy skonfigurować monitor. W tym celu, można skorzystać z menu dostępnego bezpośrednio na monitorze.

 4. Integracja z systemami zewnętrznymi: Jeżeli chcesz zintegrować wideodomofon z systemami telewizji przemysłowej lub obsługą mobilną za pomocą smartfona, należy skonfigurować te funkcje w ustawieniach systemu.

 5. Testowanie systemu: Po skonfigurowaniu wszystkich elementów, należy przetestować system, aby upewnić się, że wszystko działa poprawnie.

Jeżeli potrzebujesz szczegółowych instrukcji dotyczących konfiguracji i programowania wideodomofonów Vidos One, polecamy zapoznanie się z instrukcją obsługi dostępną na stronach naszego sklepu oraz wideo-przewodnikiem na stronie producenta.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2023

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 536 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-13
Bardzo dobry kontakt, błyskawiczną wysyłka. Towar zgodny z obszernym opisem. Polecam.
2024-05-31
Super
pixel