Integracje pomp ciepła, rekuperatorów, mierników energii, saun i innych urządzeń Modbus z Yubii

W dzisiejszych czasach, kiedy technologia staje się sercem inteligentnego domu, integracja różnych systemów staje się kluczowa dla zapewnienia optymalnego komfortu, oszczędności energii i bezpieczeństwa. Jednym z najbardziej wszechstronnych systemów zarządzania inteligentnym domem jest FIBARO, który umożliwia połączenie rekuperatorów, pomp ciepła i saun w spójny ekosystem, otwierając drzwi dla zaawansowanych scenariuszy sterowania i monitorowania.

Rekuperatory

Integracja rekuperatorów z systemem FIBARO to krok w kierunku inteligentnego zarządzania wentylacją w domu, zapewniając optymalne warunki środowiskowe i oszczędność energii. Dzięki zaawansowanym funkcjom monitorowania i sterowania, użytkownicy mogą cieszyć się wygodą oraz zdrowym i komfortowym otoczeniem.

Automatyczna Kontrola Wydajności:

Integracja z systemem FIBARO umożliwia automatyczną kontrolę wydajności rekuperatora na podstawie danych dostępnych z różnych czujników rozmieszczonych w domu. Dzięki temu, system może dostosować pracę rekuperatora do zmieniających się warunków, takich jak obecność domowników, otwarte okna czy poziom CO2.

Optymalizacja Pracy:

Rekuperator może automatycznie podnosić wydajność w przypadku zwiększonego poziomu CO2 lub wilgotności, co przyczynia się do poprawy jakości powietrza w pomieszczeniach, a także zmniejszyć pracę w przypadku nieobecności domowników, co pozwala zaoszczędzić energię.

Sterowanie w Sytuacjach Awaryjnych:

Integracja rekuperatora z systemem FIBARO pozwala na szybkie reagowanie w przypadku awaryjnych sytuacji, takich jak pożar czy wykrycie gazów usypiających. System może automatycznie zwiększyć wydajność wentylacji w celu poprawy bezpieczeństwa domowników.

Możliwość Rozbudowy:

Dzięki systemowi FIBARO, istnieje możliwość dodania dodatkowych sensorów w przyszłości, co pozwala na jeszcze większą kontrolę nad systemem wentylacji. Łatwa instalacja bezprzewodowych sensorów umożliwia dostosowanie systemu do zmieniających się potrzeb użytkowników.

Pompy Ciepła

Pompy ciepła stanowią kluczowy element współczesnych systemów grzewczych i chłodzących, oferując nie tylko wydajne ogrzewanie, ale także możliwość integracji z inteligentnymi systemami zarządzania domem. Ta synergia otwiera drzwi do szeregu korzyści oraz innowacyjnych scenariuszy, które znacznie zwiększają komfort życia oraz efektywność energetyczną.

Automatyzacja i Kontrola:

Integracja pozwala zarówno na ręczną, jak i automatyczną kontrolę pracy pompy ciepła oraz trybu pracy, czy to grzanie czy chłodzenie. Dzięki temu możemy precyzyjnie dostosować działanie systemu do naszych potrzeb, zwiększając komfort i oszczędzając energię.

Optymalizacja Zużycia Energi:

Regulacja głównego termostatu pompy wpływa na wydajność oraz ilość produkowanego ciepła lub chłodu. To umożliwia optymalizację magazynowania energii cieplnej, co jest szczególnie istotne w kontekście bilansu produkcji energii z fotowoltaiki.

Inteligentne Zarządzanie Ciepłą Wodą Użytkową:

Poprzez integrację z Fibaro możemy kontrolować także grzanie wody użytkowej oraz regulować jej temperaturę. Termostat może być wykorzystywany w harmonogramach tygodniowych, co umożliwia optymalizację zużycia energii na podgrzewanie wody w oparciu o nasze codzienne potrzeby.

Zwiększenie Autokonsumpcji Energii:

Sterowanie temperaturą wody użytkowej w oparciu o bilans produkcji energii z fotowoltaiki pozwala na zwiększenie autokonsumpcji produkowanej energii i redukcję kosztów.

Dostęp do Informacji i Diagnostyka:

Integracja umożliwia również szybki dostęp do podstawowych informacji o pracy urządzenia oraz informuje o ewentualnych awariach lub błędach działania pompy ciepła. To pozwala na szybką reakcję i zapobieganie poważniejszym problemom.

Sauny

Integracja sauny z systemem Fibaro to nie tylko luksusowy dodatek do inteligentnego domu, ale także sposób na zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa użytkowników. Dzięki zaawansowanym funkcjom monitorowania i sterowania, korzystanie z sauny staje się jeszcze bardziej przyjemne i dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Pełna Kontrola nad Sauną:

Integracja umożliwia użytkownikom pełny wgląd w bieżący stan i aktywność sauny, w tym kontrolę temperatury i czasu pracy. Możliwość reagowania na zbyt długi czas pracy czy przekroczenie ustawionej temperatury maksymalnej pozwala zapobiegać niepożądanym sytuacjom i zapewniać bezpieczeństwo użytkowników.

Inteligentne Zarządzanie Pracą Sauny:

System Fibaro pozwala na inteligentne zarządzanie pracą sauny, włączając ją z wyprzedzeniem i dostosowując do indywidualnych preferencji użytkowników. Możliwość zdalnego sterowania oraz potwierdzenie gotowości sauny sygnałem PUSH czy świetlnym powiadomieniem sprawiają, że korzystanie z niej jest wyjątkowo wygodne i przyjemne.

Bezpieczeństwo i Komfort:

Integracja umożliwia także synchronizację pracy sauny z aktywnością systemu audio oraz automatyczne wyłączanie świateł i wentylatorów po zakończeniu seansu, co przyczynia się do podniesienia komfortu i oszczędności energii.

Szybki Dostęp do Informacji o Stanie Sauny:

System Fibaro zapewnia szybki dostęp do informacji o ewentualnych błędach i ostrzeżeniach generowanych przez sterownik sauny. Dzięki temu, użytkownicy mogą szybko reagować na wszelkie nieprawidłowości, minimalizując ryzyko awarii i zapewniając ciągłość działania.

Integracja sauny z systemem Fibaro to doskonały sposób na podniesienie komfortu i bezpieczeństwa korzystania z tego urządzenia w domu. Dzięki zaawansowanym funkcjom monitorowania i sterowania, użytkownicy mogą cieszyć się relaksem w saunie w sposób dostosowany do swoich potrzeb i preferencji, z pełnym poczuciem bezpieczeństwa.

Mierniki energii

W świetle galopującego wzrostu kosztów energii kluczowym jest możliwość stałego monitorowania jej zużycia w domu lub w mieszkaniu. Zaawansowane, 3 fazowe mierniki pozwalają uchwycić obraz zużywanej energii - a przesłanie informacji od nich do centrali FIBARO/NICE pozwala rozszerzyć zakres informacji dostepnych w panelu energii. Posiadając miernik podłączony bezpośrednio na wejściu naszej domowej rozdzielnicy uzyskujemy możliwość analizy danych o zużyciu energii przez cały dom oraz równolegle wybranych urządzeń sterowanych przez FIBARO. Wiedza o trendach i zmianach to pierwszy krok do ograniczenia konsumpcji energii elektrycznej!

W bardziej złożonych instalacjach, gdzie nasz dom jest także producentem energii z instalacji fotowoltaicznej, mierniki pozwalają na rozdzielenie i przesłanie do centrali inteligentnego domu informacji o poborze energii z sieci i eksporcie energii do sieci. Na podstawie tych danych, przekazanych do centrali protokołem Modbus, możliwe jest budowanie logiki i automatyzacji włączających np. zgromadzenie gorącej wody w buforze pompy ciepła lub zmianę nastaw systemu klimatyzacji zwiększając jego moc i przechładzając dom w momentach posiadania nadwyżki produkowanej energii. 

Jak działa integracja

Integracja ta jest publikowana w formie zaszyfrowanego urządzenia QuickApp. Plik .fqax należy wczytać do centrali Home Center przez panel administratora (przez przeglądarkę WWW): menu "Konfiguracja", sekcja "Urządzenia", przycisk "Dodaj", zakładka "Inne", polecenie "Wgraj z pliku". Wersja pełna nie ma ograniczeń czasowych, jest dystrybuowana w postaci zablokowanej do używania na pojedynczej centralce Home Center o numerze seryjnym podanym przez nabywcę przy zakupie licencji.

Podsumowanie

Integracja rekuperatorów, pomp ciepła i saun z systemem FIBARO to krok w stronę inteligentnego, efektywnego i komfortowego domu przyszłości. Dzięki zaawansowanym scenariuszom sterowania oraz monitorowaniu, użytkownicy mogą cieszyć się nie tylko wygodą, ale także oszczędnością energii i większym poczuciem bezpieczeństwa. Wsparcie ze strony technologii staje się kluczowe dla tworzenia domów, które nie tylko odpowiadają na nasze potrzeby, ale także dbają o nasze środowisko i portfele.

Integracje dostępne są w naszej ofercie pod tym linkiem

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2024

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 531 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-10
Bardzo szybka realizacja zamówienia. Polecam.
2024-05-31
Super
pixel